Изложба „Браћа Мусићи: Павлица и Брвеник” отворена је у Галерији Народног музеја Краљево, 25. јуна 2026. године, са почетком у 19 сати, аутора др Милорада Обрадовића, историчара и кустоса Народног музеја Краљево. Изложба је отворена наступом ученица Основне музичке школе „Стеван Мокрањац” Краљево:
Теодора Тошовић
Анђела Недељковић
Селена Свилар
Петра Милетић
Марија Станимировић које су извеле традиционалну песму „Чије је оно девојче” уз инструменталну подршку Лазара Васиљевића (гитара) и Татјане Каличанин ( клавир).
Захваљујемо се ученицама које су се одазвале позиву и својим наступом улепшале отварање изложбе.








0 Komentara